Strojní čištění kanalizace a odpadůcisteni_1

Mechanické vyčištění odpadů spirálou (elektromechanické čištění) je prováděno pomocí přenosného zařízení zvaného rems – cobra, spirály (8,10,16,22mm), které pohání elektromotor. Na motor je přes spojku připojena ohebná pružina (lidově „péro“) o nastavitelné délce až na několik desítek metrů ukončená hrotem. Hroty jsou výměnné podle profilu potrubí a typu čištěné ucpávky.

Použití při čištění odpadů

Protože toto zařízení funguje na principu škrabáku nebo vrtáku, je vhodné k čištění odpadů převážně bodových ucpávek v menších dimenzích. Následné odplavování provrtané ucpávky je způsobeno vodou nebo splaškovým sedimentem, který ucpávka zadržovala. Proto je vhodné převážně k čištění kanalizace domovního odpadu. Na vyčištění odpadů ležatých rozvodů je již použití tohoto stroje omezené. V případě, že dojde na ležatém svodu ke kumulaci hustého splaškového sedimentu  Mechanická pružina nemá dostatek energie, aby dostala materiál do pohybu. Zde je již nutné použít čištění kanalizace vodním paprskem – tlakovou vodou.

 

Čištění tlakovým paprskemištění kanalizace vodním paprskem

Čištění vodním paprskem (lidově „tlaková voda“ nebo „woma“) je prováděno pomocí vysokotlakého vodního čerpadla umístěného ve vozidle s nádrží. Oproti mechanickému čištění kanalizace, které se používá spíše pro čištění odpadů, je čištění tlakovou vodou výrazně účinnější.

Tlakové čerpadlo je schopno generovat vodu pod regulovatelným tlakem až do výše několika set atmosfér. Na čerpadlo je přes hydraulický buben připojena tlaková hadice o délce několika desítek metrů ukončená tryskou (lidově „krtek“). Trysky jsou výměnné s různým počtem otvorů pod různými úhly dle profilu potrubí a druhu čištěného materiálu.

Použití

Systém čištění pomocí vodního paprsku je v dnešní době celosvětově používaný a uznávaný jako nejefektivnější metoda čištění kanalizačních systémů. Jeho široké použití se odráží v možnosti volby jak výkonu tlakového čerpadla, tak i velikostí, tvarem a otvory čistící trysky. Tlaková hadice prostupuje potrubím pomocí reaktivní síly vody, která vylétá s otvorů trysky pod vysokým tlakem. Správnou volbou trysky na konkrétní nános materiálu v potrubí lze zefektivnit a zrychlit prováděnou práci.

Proč právě my?

  • již 15 let zkušeností v oboru
  • důslednost, rychlost a spolehlivost
  • striktní dodržování smluvených podmínek
  • komplexní služby v oblasti čištění odpadů, ekologie a nakládání s odpady
  • vysoká technická úroveň
  • kvalitní služby za rozumné ceny
  • činnost provádíme s ohledem na životní prostředí

Kontaktní formulář